Nový Spark
venku od 3. června
Jsme na konci? aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Jsme na konci? aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

GODEATER – „Vespera“

Třebaže v ranku death metalu si tento týden říkají o pozornost kromě jiných třeba klasici AUTOPSY, v našem výčtu dáme přednost mladé krvi. GODEATER se dali ve skotském Glasgow dohromady teprve před šesti lety a aktuálně jim vychází druhá deska „Vespera“. Atmosférický, technicky zahraný a mnoha moderními prvky ozvláštněný death napěchovaný v necelých čtyřiceti minutách do osmi skladeb. Tihle kluci by to mohli – měli – někam dotáhnout!

PIXIES – „Doggerel“

PIXIES se už v první fázi kariéry zařadili mezi nejvlivnější alternativně rockové kapely své generace a tak dnes už nemusejí nikomu nic dokazovat. Možná i proto je novinka „Doggerel“ vlastně celkem příjemně poslouchatelným a uvolněným albem, jakkoliv jí nechybí štiplavost. Objevují se dokonce názory, že jde o nejlepší album jejich post-comebackové éry, jakkoliv některé vysloveně písničkové momenty nemusejí ladit s představami starých fanoušků z osmdesátek.

PIXIES na Sparkshopu

SLIPKNOT – „The End, So Far“

Už jste viděli obálku říjnového Sparku? No jistěže, jo! Devítihlavá zrůda pořád nemá dost a po třech letech přichází s albovou novinkou, o níž mluví jako o tvrdší verzi fanoušky oblíbeného „Vol. 3“ z roku 2004. „The End, So Far“ je nepopiratelnou deskou SLIPKNOT, zároveň ale značně experimentální, a je fajn vidět, že borci mají stále chuť objevovat dosud neprozkoumané.

Samozřejmě, nové SLIPKNOT seženeš na Sparkshopu

STRIGOI – „Viscera“

Nick Holmes před pár dny vydal album s bokovkou BLOODBATH, jeho věrný souputník z PARADISE LOST, kytarista Greg Mackintosh teď pro změnu pouští ven druhé album svého vedlejšího projektu STRIGOI. Rozsekal nás už před třemi lety debutem „Abandon All Faith“ a novinka „Viscera“ je neméně podmanivá. Brutalita, temnota, špína, chlad, která vás pohltí!

STRIGOI na Sparkshopu

TANKARD – „Pavlov´s Dawgs“

TANKARD jsme ve Sparku v letošním roce věnovali nemalý prostor v několika dílech rubriky Old School Memories, takže je nemůžeme vynechat ani v pravidelné rubrice zvýrazňující zajímavá alba uplynulého týdne. A to i přesto, že na své osmnácté studiovce „Pavlov´s Dawgs“ v podstatě nic nového nepřinášejí. Máme je zkrátka rádi!

TANKARD na Sparkshopu

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
18.08. MISERY SIGNALS, RENOUNCED
22.08. BORN OF OSIRIS
07.09. HEILUNG, ZEAL & ARDOR
08.09. OVERKILL
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace