Nový Spark
venku od 30. října
Kterak THE OFFSPRING věnovali náhodnému fanouškovi milion dolarů

Kterak THE OFFSPRING věnovali náhodnému fanouškovi milion dolarů

Zatímco v roce 2020 prožívá hudební business zlé časy, před dvaceti lety bylo vše jinak. Žádný koronavirus a pozastavené tourování, kvůli němuž budou mít muzikanti hluboko do kapsy. Naopak; na přelomu tisíciletí mohly kapely prachama topit.

Před vydáním svého šestého studiového alba „Conspiracy Of One“ vymysleli THE OFFSPRING soutěž, v níž jeden fanoušek získal milion dolarů přímo z kapsy punk-rockových hrdinů. „Všechny naše peníze pocházejí od našich fanoušků, a tak nás napadlo, že by bylo fajn gesto jim něco vrátit. I další kapely by si měly uvědomit, že jsou tam, kde jsou, právě díky svům fanouškům“, prohlásil kdysi Dexter Holland pro ABC.

Zadání bylo jednoduché: stačilo si stáhnout jejich singl „Original Prankster“ v tehdy novém formátu MP3. V den vydání alba bylo z 500 000 účastníků náhodně vybráno několik, kteří byli pozváni do pořadu Total Request Live MTV.

Vybraní fanoušci soutěžili o výhru ve tříkolovém kvízu. V soutěži zvítězila čtrnáctiletá Ashley Hitchcock, která předtím uzavřela dohodu s další soutěžící Christinou Belmont, že se o cenu podělí, pokud jedna z nich zvítězí. Ashley z vyhraných peněz plánovala koupit auto a dům svému otci a umořit jeho dluhy.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
30.10. LIVESTREAM PUSCIFER
31.10. LIVESTREAM MOONSPELL
31.10. LIVESTREAM CODE ORANGE
05.11. Nick Cave Alone at Alexandra Palace v kinech
05.11. LIVESTREAM PARADISE LOST
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
18.12. LIVESTREAM TRANS SIBERIAN ORCHESTRA
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
A co FAKKER!?