Nový Spark
venku od 2. října

Spark Fresh Blood: WHISPERING OF SOUL a X-LEFT TO DIE - 11.10.2013, Liberec, Bunkr

V nově otevřeném libereckém klubu Bunkr se 11. října v rámci prvního koncertu soutěže Spark Fresh Blood představili dva chomutovské spolky WHISPERING OF SOUL a X-LEFT TO DIE. Stejně jako venku, nebyla ani v klubu teplota zrovna vysoká, avšak industriální vizáž prostorů budovy vytvářela správnou atmosféru.

Jako první se na scéně ukázali WHISPERING OF SOUL, kteří do lidí sázeli jednu melancholickou skladbu za druhou. Hoši se snažili předvést na pódiu špičkový výkon, což se jim dařilo. Pomohl jim v tom také zvuk, jenž považuji na malý klub typu Bunkr za nadprůměr. Přítomné ale nezaujali tolik, jako se to povedlo po nich příchozím X-LEFT TO DIE. Tahle partička zas zavalila publikum náloží bluecoru. Nebo alespoň tak svému stylu, který by se dal jinak definovat jako směs coru s rockem a metalem devadesátých let, přezdívají. Extravagantní vizáž a vystupování zpěváka společně s energií a showmanstvím všech ostatních členů skupiny, činily vystoupení zábavným. A to i přes technické potíže, s nimiž se X-LEFT TO DIE s přehledem vypořádali (prasklá struna na base, vypadlá šňůra od mikrofonu). Svůj playlist navíc obohatili covery od DEPECHE MODE a MARILYN MANSON, před nimiž dokonce měli tu čest si před čtyřmi lety zahrát.

Ačkoliv pozornost posluchačů vzbuzovali více druzí příchozí, nesmíme zapomenout, že hudba, jakou dělají WHISPERING OF SOUL, je zaměřená na jiné publikum než na to, jaké se onen večer sešlo v Bunkru. Máme za sebou soutěžní vystoupení prvních dvou z jedenácti povolaných. Jak zazáří další, ukážou až následující akce, kdy finalisty čeká stejná zkouška jako jejich kolegy. Takže sejdeme se, doufáme, opět v hojném počtu na následujících štacích:


17. 10. 2013 Velbloud - České Budějovice
Klub Mighty Velbloud
All The Secrets Inside
Bandzone - The Vacant Eyes
18. 10. 2013 KD Na Rybníčku - Opava
KD Na Rybníčku
Bandzone - Aivn´s Naked Trio
Bandzone - Ascendancy
5. 11. 2013 Rock Café - Praha
Rock Café Praha
Oficiální web Dolls in the Factory
Bandzone - Flattus
Bandzone - Loco Loco
8. 11. 2013 Wats - Holešov
Klub Wats Holešov
Bandzone - Checkpoint
Bandzone - Shadow Area

Nový Spark
venku od 2. října
Kalendář akcí
27.10. WALTARI, RUST2DUST
28.10. WALTARI, RUST2DUST
29.10. WALTARI, RUST2DUST
03.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
05.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
07.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
08.11. THE ARISTOCRATS (GOVAN, MINNEMANN, BELLER)
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace