Nový Spark
venku od 2. května
Temné metalové léto a fakt vzácná velryba aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

Temné metalové léto a fakt vzácná velryba aneb 5 zajímavých alb uplynulého týdne

BELPHEGOR – „The Devils“
BELPHEGOR jsou už třicet let zárukou okultního, sírou čpícího metalu, a je vcelku vedlejší, jestli se na tom kterém albu přiklání víc k blacku či deathu. Novinka „The Devils“ je vyzněním jednoznačná jako její název, byť po muzikální stránce skýtá četná zákoutí, do kterých vás pozve až pokud do ní investujete potřebný posluchačský čas.
Objednej „The Devils“ na Sparkshopu


DUNE RATS – „Real Rare Whale“
Něco na odlehčení metalové temnoty, „Real Rare Whale“ je albem do letních měsíců pro ty, kteří si je chtějí užívat u vody, na slunci a s tak akorátním množstvím alkoholu. Ostatně, DUNE RATS upozorňují už na startu svého čtvrtého alba: „Alright, Time for Some Fun“. To je důkazem, že melodický „punkrock“ pro hitparády nemusí znít jako soundtrack debilních amerických seriálů pro náctileté.


INNER FEAR – „Cäzilia“ Marthus Škaroupka si uprostřed letních koncertních radovánek s CRADLE OF FILTH našel prostor, aby poslal do světa nové album svého vlastního projektu INNER FEAR. Za deset let od vydání předchozího počinu „First Born Fear“ (2012) prošel značným vývojem a novinka „Cäzilia“ tak může nalákat nejen na tajemný příběh, který se skutečně stal, ale také na účast kytaristy Mikea Weeda (KING DIAMOND, MERCYFUL FATE), Krustyho z FORGOTTEN SILENCE či Chymuse (ex-ISACAARUM), který se chopil mikrofonu.


KRISIUN – „Mortem Solis“
Vztahy mezi sourozenci mohou bývat občas napjaté. Bráchové Camargovi však jakékoliv napětí transformují v death metal té nejvyšší kvality, který patří k nejžhavějšímu metalovému exportu Brazílie. A to už úctyhodných třicet let! Minulé album „Scourge of the Enthroned“ (2018) nastavilo laťku dost vysoko a s novinkou „Mortem Solis“ se nezdá, že by ji KRISIUN chtěli podlézat.
Objednej „Mortem Solis“ na Sparkshopu


STICK TO YOUR GUNS – „Spectre“
Kalifornští STICK TO YOUR GUNS příští rok oslaví dvacet let od založení a „Spectre“ je jejich sedmým studiovým albem. Odhodlaní a angažování jsou na něm však jako kdykoliv jindy. Své sdělení navíc balí do prvotřídního melodického hardcoru, jenž ve srážkách s metalem exploduje ve sloganech a refrénech, které si budete prozpěvovat ještě dlouho poté, co deska dohraje.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace