Nový Spark
venku od 2. května
Třetí den Wacken World Wide vsadil na koncerty let minulých

Třetí den Wacken World Wide vsadil na koncerty let minulých

Třetí pokračování unikátní akce se neslo v duchu vzpomínek na minulé fesťáky. Pokochat jsme se mohli rovnou dvěma koncerty z roku 2016 - švédských deathmetalistů ARCH ENEMY a britských legend IRON MAIDEN. Nechyběly ani tři roky staré záběry s VOLBEAT v hlavní roli.

Koncert AE pod vedením modrovlasé řvounky byl sám o sobě moc fajn, a ať už frontwoman Alissu milujete nebo byste jí radši zavřeli ústa šťavnatým krvavým steakem, nedá se popřít, že je to výborná zpěvačka. Skvělí byli i Maideni, jejichž ohromná show se v duchu aztécké tématiky k tehdejší novince „The Book Of Souls“. Obří maskot Eddie se snažil zabít členy kapely, Bruce Dickinson tenkrát skákal jako jura, mával anglickou vlajkou… nemáte z toho už déjà vu? Však víte, dělají to vždycky a vždycky to stojí za to!Jedním z největších taháků dne byl všemi uznávaný zakladatel MANOWAR, Ross The Boss. Se svou družinou heavymetalových válečníků zahrál jak staré hity MANOWAR, tak i skladby z jejich aktuální tvorby. Za jejich rytmu musí mít snad každý chuť chopit se meče a jít se svými druhy drtit nepřátelské vojsko.

Když zrovna nic nehrálo, o zábavu nebyla nouze – metalisté z celého světa nás provedli národní (ne vždy lahodnou) kuchyní a YouTube kanál WackenTV každý den přispívá asi nejbrutálnější jógou s ještě brutálnější trenérkou. Zocelte si tělo i kosti!

Věděli jste, že velkolepý kytarák John 5 je asi největší sběratel a fanda KISS na světě? No možná věděli, ale pokud někoho zajímalo, jak je celá sbírka opravdu velká, měl jedinečnou příležitost nahlédnout až k mistrovi domů, kde se pochlubil svými nejlepšími kousky. A že jich bylo víc než dost! Od speciálních Monopolů po herní automaty, ručně dělané triko Kissáků ze začátku kariéry, make-up, panenky, plakáty, originální kostým a boty Gene Simmonse i běžné oblečení, jako slipy či pyžama… a tím nejsme ani v polovině.Virtuální XR stage si ve večerních hodinách podmanili festivalové stálice BEYOND THE BLACK a speedmetalisté BLIND GUARDIAN. Symfoničtí BTB s půvabnou Jennifer Haben v čele předvedli fenomenální výkon, u kterého byly zaručeny slzy i husí kůže. U druhých jmenovaných jsme se ještě před koncertem mohli dočkat velmi povedeného mini-filmu. O čem jiném by tak měl být, než o boji dobra proti nepřemožitelnému zlu, snažícímu se nastolit svou čarovnou mocí krutovládu? Jak to dopadlo? Speedmetaláci zlo zahubili svými mocnými riffy i hlasy.

Z méně známých jmen se představila ztřeštěná deathmetalová groteska VERDERVER – tahle partička prapodivně tančících a černě natřených šašků ani jinak pojmenovat nejde. Následující THUNDERMOTHER svým starým dobrým rock’n’rollem v podání ženské síly diváky podpálily a upekly ve vlastní šťávě. Jak dodala zpěvačka: „Když nám bude moc vedro, tak se prostě víc svlíknem!“ Kdo u jejich koncertu neseděl v trenkách, je buď suchar nebo eskymák. V případě ALLIGATOAH jste si rovnou mohli prohlédnout prázdný německý zámek plný krásných obrazů. Jen se tam pletlo těch pár divných hrajících chlápků ve žlutých županech s flétnou zaraženou v nose – ale jinak byl fakt prázdný a krásný.

Celý ten kytarami nabitý den jste mohli zakončit veselou fidlovačkou ve westernovém baru s FIDDLER’S GREEN. Metal to sice není, ale hlavní je držet si v téhle době dobrou náladu a to se těmhle fidlálistům fakt povedlo!

text: Ondřej Weisbauer

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace