Nový Spark
venku od 31. července
Ušní průplach: Doro

Ušní průplach: Doro

Doro Pesch má namířeno na Rockovou pumpu, festival, který proběhne 18. června v jihočeské Čkyni. Vhodná příležitost podrobit metalovou královnu Ušnímu průplachu. Alespoň tedy na dálku. Poslali jsme jí sedm neoznačených skladeb s tím, že bychom rádi znali její názor. Anonymizovat jednotlivé kousky se však nakonec ukázalo být zbytečné, v pěti případech jsou jejich interpreti skutečnými legendami a Doro tak neměla nejmenší potíž je identifikovat. Na adresu svých přátel nešetřila slovy chvály a obdivu.

SCORPIONS - "Raised on Rock" z alba "Sting in the Tail" Tak to můžu říct hned, tohle zpívá Klaus Meine. Skvělá skladba se skvělými kytarami a melodií. Tuším, že se jmenuje „Raised on Rock“. SCORPIONS v ní zní jako za starých dobrých časů, připomíná mi songy jako „Rock You Like a Hurricane“. Celá ta deska je podle mě fantastická. Vzpomínám na nejúžasnější den mého života, když jsme společně hráli na festivalu Monsters of Rock. Bylo to v šestaosmdesátém roce, v Castle Donington v Anglii, SCORPIONS a Ozzy byli headlineři, v publiku nažhavených sto dvacet tisíc lidí! Bylo to ohromující. My jsme tehdy byli docela nová kapela a bylo úžasné hrát z největšími kapelami na světě a ještě před tolika lidmi. SCORPIONS ke mně byli vždy velice milí a vždycky mě podporovali, přijali pozvání i na můj výroční koncert k pětadvacetinám. Hodně to pro mě znamenalo. Mrzí mě, že teď jedou rozlučkové turné, protože nové album zní skvěle a jsou pořád tak dobří jako v onom šestaosmdesátém.

U.D.O. - "Leatherhead" z alba "Rev-Raptor" Ach, další z mých německých přátel, že? Ano, to bude Udo Dirkschneider se svými U.D.O. Zní to výborně, dobrý groove, chytlavé, výtečné vokály… Myslím, že fanoušci si tu skladbu zamilují, jelikož je dobře zpívatelná a jakmile ji jednou uslyší, už ten refrén nezapomenou. Udovy vokály jsou famózní, zrovna nedávno jsme společně hráli v Mexico City, koukala jsem na něj a je výborný frontman, opravdu jedinečný.

ACCEPT - "Teutonic Terror" z alba "Blood of the Nations" Tak tohle je paráda…další skvělá skladba s množstvím chytlavých momentů a fantastickými kytarami… Jde o nové ACCEPT, skladbu „Teutonic Terror“, ale i když jsem tu před nimi měla U.D.O., nemohla bych říct, že bych jedno z těch alb měla radši. Líbí se mi obě, je skvělé mít na desce tolik hymnických popěvků. Wolf Hoffman je jedním z mých nejoblíbenějších kytaristů na světě. Je to pár týdnů, co jsem viděla ACCEPT v New Yorku, a úplně mě dostal. Mám velkou radost, že zase koncertuje, celá kapela zní skvěle a ta deska je prostě nářez… ACCEPT pro nás byli také velkými vzory, můj druhý koncert v životě byl právě jejich. První byli WHITESNAKE, druzí pak JUDAS PRIEST s ACCEPT. Není se co divit, že se ze mě stal takový metalový fanatik!

MOTÖRHEAD - "Get Back In Line" z alba "The Wörld Is Yours" Vy mi teda děláte pomyšlení, samí moji oblíbenci… Tohle je Lemmy, toho poznám po první milisekundě. Je to jeden z nejlepších muzikantů, skladatelů a vůbec jeden z nejmilejších lidí, jaké jsem kdy potkala. Zbožňuju ho, jeho smysl pro humor, jeho způsob uvažování, jeho charisma…je prostě úžasný… V prosinci jsme spolu byli na turné a bylo to naprosto fenomenální. Přála jsem si, aby to nikdy neskončilo. Můžete napsat, že jsem jeho velká fanynka? Fakt je, že každý, komu by se kdy naskytla příležitost poznat Lemmyho, by si ho zamiloval…už navždy! V té skladbě válí, je hodně rocková, s výborným textem.

ROB HALFORD - "Made of Metal" z alba "Made of Metal" Vy víte, co mě rozpumpuje! Rob Halford, že? Jasně, Super Sonic Silver Flying Machine. Tuším, že ta deska vyšla loni. Rob je taky jedním z mých největších vzorů. V šestaosmdesátém roce jsme společně vyrazili na mé první velké turné, hned po festivalu Monsters of Rock v Anglii a dvou akcích v Německu. Byli jsme obrovskými fanoušky PRIEST a ta šňůra pro nás byla splněným snem. Bože, to tehdy bylo něco neuvěřitelného. Kluci z PRIEST byli moc milí a starali se o nás jak o vlastní. Tohle nikdy nezapomenu, vždycky jsem jim za to chtěla poděkovat a i proto jsme nahráli předělávku „Breaking the Law“ na naše album „Classic Diamonds“. Miluju, když ji hrajeme naživo, vždycky si připadám jak ženská verze Roba Halforda, tohle je pravý METAL! Jedním z mých velkých snů je nazpívat s Robem duet.

REVAMP - "Sweet Curse" z alba "ReVamp" Ten hlas je nádherný! Myslím, že jej znám, nebo ne? Jasně, musí to být Floor. Floor Jansen a řekla bych, že jde o projekt Arjena Lucassena STAR ONE. Floor má skutečně úžasný hlas, hodně se mi její styl zpěvu líbí. Ta skladba je opravdu nádherná… Jeli jsme společnou šňůru po Jižní Americe, kde jsme se spřátelily. Když se AFTER FOREVER rozpadli, rozjela vlastní kapelu REVAMP, a kytarista, Bas Maas se asi před dvěma roky přidal k nám…takže rodinná záležitost!

ARKONA - "Stenka na Stenku" z alba "Stenka na Stenku" Ano! Pecka ke zpěvu a řádení! Naživo to musí být paráda, publikum si ji musí užívat. Má to jedinečnou energii, což se mi vždycky líbí. Rozhodně bych tu kapelu chtěla vidět naživo a zjistit si o ní víc, ale nevím, o koho jde. Slova nejsou anglicky, ale hodně mě to nakopává a je z toho cítit, že muzikanti si nahrávání užívali. Dobrá věc k vypití pár piv s přáteli, na divokou párty, která nikdy neskončí…

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
A co FAKKER!?