Nový Spark
venku od 3. června
V Brně proběhne třetí vědecká metalová konference na téma „Metal, okultura, umění“

V Brně proběhne třetí vědecká metalová konference na téma „Metal, okultura, umění“

Na symbolické datum 6. 6. je nachystaná již třetí česká odborná vědecká konference zabývající se metalovou problematikou. S podtitulem „Metal, okultura, umění“ se v Brně představí badatelé se svými příspěvky a jako host vystoupí František Štorm.

Konferenci pořádá skupina badatelů Czech Metal Studies pod vedením Ing. Mgr. et Mgr. Miroslav Vrzala, Ph.D., kteří minulý rok ohlásili založení českých metalových studií . Proběhne v místnosti D22 na půdě Ústavu religionistiky na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně.

Tématem konference je propojení metalu, okultury a umění. Metal jakožto specifický hudební styl a subkultura byl vždy inspirován okultními prvky, které hojně používá jak ve své lyrice, tak estetice. Díky používání okultních prvků, které jsou někdy okolní společností vnímány jako kontroverzní, pak vzbuzuje i veřejnou reakci a společenské diskuze po celém světě. Metal lze díky své transgresivitě zároveň vnímat i jako kontroverzní umění, které v rámci svého uměleckém vyjádření jde někdy až na hranici „akceptovatelného“.

Konference se bude zejména soustředit (i když ne výhradně) na 1) okultní vlivy, které lze v rámci metalové hudby sledovat, 2) na to, jak jsou zde okultní prvky umělecky uchopovány, interpretovány a transformovány, 3) i na to, jakou jejich používání budí společenskou reakci.

Se speciální přednáškou a jako host v závěrečné diskuzi by měl vystoupit František Štorm, který je známým grafikem, typografem a v neposlední řadě také vůdčí postavou metalové skupiny MASTER’S HAMMER a členem projektu MORTAL CABINET.

Zvána je celá širá metalová i nemetalová veřejnost. Sparku je ctí být na místě rovněž přítomen.

FB událost: https://www.facebook.com/events/3141929312487620/

Konference je pojata jako interdisciplinární a je otevřena různým příspěvkům z oblasti religionistiky, antropologie, sociologie, mediálních studií, politologie, muzikologie, estetiky či jiných oborů.

Nový Spark
venku od 3. června
Kalendář akcí
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
07.08. BRUTAL ASSAULT
07.08. MR. BIG
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
18.08. MISERY SIGNALS, RENOUNCED
22.08. BORN OF OSIRIS
07.09. HEILUNG, ZEAL & ARDOR
08.09. OVERKILL
09.09. VAMPIRES EVERYWHERE!, PSYCHO VILLAGE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace