Nový Spark
venku od 1. června
ALIA TEMPORA: Na pódiu je na co se dívat

ALIA TEMPORA: Na pódiu je na co se dívat

Brněnská formace z ranku symfonického metalu ALIA TEMPORA bude třetím v pořadí v pátek ve Velbloud. Chlapci se sličnou děvou v čele začínají ve 22:00.

Symphonic metal je u nás velmi populární žánr, čím vyčnívá ALIA TEMPORA z davu?
Tak zejména je to tím, že na pódiu je rozhodně na co se dívat. A potom, oproti klasickému pojetí symphonic metalu, ALIA se čím dál víc ubírá směrem k moderní vlně, a to jak hudebně, tak i svou image. Symfonických prvků u nás najdete opravdu poskromnu, hudba je spíše založená na kombinaci toho, co v metalu známe a elektronických prvků. A může to zde znít jako svatokrádež, ale nebojíme se ani moderních popových postupů.

Vaše nové album „Digital Cube“ bylo financováno skrz crowdfundingovou kampaň. Jak jste na to přišli a stihlo se všechno zaplatit včas?
Crowfunding je dnes velmi rozšířená forma financování hudby, a nejen plnohodnotných CD, čím dál více kapel se uchyluje ke crowfundingu na videoklipy, či dokonce demíčka v podobě různých EP a jednotlivých singlů. My tuto formu financování vnímáme jako jistou formu předprodeje a máme s ní velmi dobrou zkušenost. Na naše první CD „Digital Cube“ se nám podařilo vybrat vše, co jsme potřebovali, a doufáme, že jsme naše fanoušky nezklamali.


„Digital Cube“ má parádní obal. Můžete vysvětlit jeho význam a genezi?
Jsme moc rádi, že se obal líbí, jsme na něj patřičně hrdí, a tak si s dovolením neodpustíme krátký komentář o tom, že je z rukou dnes již slavného autora jménem Gustavo Sazes, který taktéž navrhoval známé přebaly na CD kapel, jako jsou například AMARANTHE, ARCH ENEMY a další. Koncept přebalu doplňuje myšlenku, kterou předává album samotné. Album „Digital Cube“ mluví o stavu mysli, kterou zažívá každý, kdo je polapen v dnešním virtuálním světě, sociálních sítích a nekonečné mediální masáži.

Jaká je vaše cílová meta?
Máme svoje plány a svou představu kudy jít. To, co děláme, budeme dělat naplno a uvidíme - když se po letech dostaneme do top 10 procent, bude to super, když ne, tak o tom nikde mluvit nebudem:D


Přijď podpořit ALIU TEMPORU a ostatní kapely v pátek do Velbloudu. Vstup je zdarma a piváci jsou za 15 a 20 korun. To docela jde, ne?

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
12.06. PANTERA
22.06. BASINFIRE 2023
30.06. PRO-PAIN, DEADPOINT
01.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
02.07. PRO-PAIN, DEADPOINT
15.07. DEEP PURPLE
16.07. HOLLYWOOD VAMPIRES
27.07. BENÁTSKÁ 2023
29.07. OSTRAVA V PLAMENECH
30.07. DEPECHE MODE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace