Nový Spark
venku od 1. prosince
Alice Cooper: „Koncertní adrenalin je skoro jako droga.“

Alice Cooper: „Koncertní adrenalin je skoro jako droga.“

Vydání nového alba Alice Coopera se blíží – dočkáme se 25. srpna – a mistr vydává čerstvou ochutnávku v podobě skladby „Welcome to the Show“. „Je přesně o tom, co je zjevné z názvu. Tady jsme, se vší parádou. Show začíná,“ uvádí kousek, který se v pořadí třináctiskladbové novinky „Road“ dostal na druhou pozici.

Kdybyste to náhodou nepostřehli, tak Cooperovi patří titulní materiál aktuálního Sparku, v němž s ním novou desku zevrubně probíráme. A živoucí legenda rockové hudby Cooper v rozhovoru vypraví i o tom, co v muzice právě on pomohl tak zvýraznit. O pořádné show!

„Víš, nikdo z nás nebere drogy, sám jsem s nimi sekl už dávno. Ale být na pódiu a dělat show pro lidi? Tenhle nával adrenalinu, který při tom pociťujeme, se pro nás svým způsobem takovou drogou stal. Takže když ti najednou někdo řekne, že minimálně na rok a půl nebude možné koncertovat, neneseš to nejlíp,“ vypráví Cooper v kontextu pandemického období.

Alicovu novinku předobjednáš na Sparkshopu

„Je to tak trochu jako mít absťák. Myslím, že si nikdo pořádně neuvědomuje, jak mu hudba chybí, dokud tahle možnost člověku náhle není odepřena. Jasně, můžeš si ji doma poslechnout nebo koncerty sledovat na počítači či v televizi, ale nikdy ti to nenahradí požitek z živého vystoupení. Každé z nich je navíc unikátní a plné neopakovatelných momentů, protože díky různému publiku, které se každý večer mění a je vždy trošku jiné, se na pódiu může stát opravdu cokoliv, což je nesmírný rajc. Když se pak situace konečně zlepšila a my dostali zelenou, byli jsme natěšení, skoro jako kdyby byly Vánoce.“

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
14.12. HARLEJ, ECLIPSE
15.12. HARLEJ
16.12. STILLBIRTH, MONUMENT OF MISANTHROPY, BASEMENT TORTURE, ad.
16.12. BRYAN ADAMS
16.12. HARLEJ
19.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
20.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
21.12. TARJA - DARK CHRISTMAS
22.12. HARLEJ
23.12. TYRŠOVA SPOLEČNOST, SEPTUM ŠEJDREM, FKLETZI
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace