Nový Spark
venku od 1. června
Mlaďasové GRETA VAN FLEET získali Grammy

Mlaďasové GRETA VAN FLEET získali Grammy

Včera se v losangeleské aréně Staples Center rozdávaly slavné gramofonky. V kategorii nejlepší rockové album brali cenu mladíci, kteří působí jako zjevení LED ZEPPELIN po padesáti letech.

GRETA VAN FLEET získali Grammy za EP „From the Fires“ a obstáli v konkurenci kapel jako ALICE IN CHAINS, WEEZER nebo GHOST. Nejlepší metalový počin roku míří za HIGH ON FIRE a jejich skladbou „Electric Messiah“ ze stejnojmenného alba.

Posmrtně získal Grammy také Chris Cornell, jehož akademici ocenili v kategorii Nejlepší rockový počin za skladbu „When Bad Does Good“. Cenu za něj převzala dcera Toni společně s bratrem Christopherem.

Konečně nejlepší rockovou skladbou byla zvolena akustická verze písničky od indierockových ST. VINCENT „Masseduction“.

Nový Spark
venku od 1. června
Kalendář akcí
27.06. BLUDFEST 2026: YUNGBLUD, BIFFY CLYRO, PRIMAL SCREAM
29.06. DOGSTAR
30.06. ALICE COOPER
02.07. A PERFECT CIRCLE
06.07. ZZ TOP
07.07. IDLES
16.07. MASTERS OF ROCK
02.08. JUDAS PRIEST
12.08. ALIEN ANT FARM
04.09. METAL!!! 2026
A co FAKKER!?
logo