Nový Spark
venku od 31. července
Bulharská hard and heavy špička B.T.R. zahraje poprvé v Praze

Bulharská hard and heavy špička B.T.R. zahraje poprvé v Praze

Koncert skupiny B.T.R., který proběhne 21. března v klubu Nová Chmelnice, nelze nazvat jinak než velkou hudební událostí nejen pro bulharskou komunitu v Praze. Hudba B.T.R. nabízí to nejlepší z bulharské rockové hudby za posledních třicet let.

Popularita této kapely v Bulharsku je srovnatelná s popularitou Lucie v Česku, některé hity B.T.R. jako “Cvete ot Lunata“, „Niama vrastane nazad“ nebo „Spasenie“, doslova zlidověly a během koncertů zpěv publika často přehlušuje skupinu na pódiu.

B.T.R. vznikli v roce 1984, ale první úspěchy se dostavily až v roce 1991, kdy kapela pořídila své první studiové nahrávky nesené v heavymetalovém duchu. Nedávno toto seskupení čtyř vynikajících hudebníků (Atanas Penev – zpěv, Slavčo Nikolov – kytara, Ivan Kalfov – basa a Ilian Dikov – bicí) vydalo své již dvanácté album s názvem Nevidimi steni (2018).

Soubor absolvoval i několik turné v USA, Kanadě, Číně, Anglii, Nizozemsku, Německu, Španělsku a Rakousku, ale v Česku zahraje vůbec poprvé. B.T.R. též pravidelně doprovázejí rockovou legendu Glenna Hughese na jeho koncertech ve východní Evropě, mají za sebou dlouholetou spoluprácí s bývalým zpěvákem Judas Priest Timem „Ripperem“ Owensem a předskakování před velikány jako Iron Maiden, Europe, Whitesnake, Accept, Saxon, Deep Purple, Scorpions, Heaven and Hell, Nazareth a mnoha dalšími.

Vstupenky na tento koncert, který by neměl uniknout ani českým vyznavačům tvrdší rockové hudby, lze zakoupit v předprodeji za 500 Kč na telefonu 733 654 408 nebo v síti Ticketstream – www.ticketstream.cz.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
18.08. Metallica, Ghost, Bokassa
20.08. The Offspring
21.08. The Offspring
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Flotsam & Jetsam
A co FAKKER!?