Nový Spark
venku od 2. května
FOO FIGHTERS se kvůli novému filmu dali na thrash metal

FOO FIGHTERS se kvůli novému filmu dali na thrash metal

Vybavíte si ještě, jak Dave Grohl loni při příležitosti vydání alba „Medicine at Midnight“ nepříliš srozumitelně hovořil o nadpřirozených událostech, které doprovázely jeho nahrávání? Zjevně už tehdy lákal na nový projekt FOO FIGHTERS, který bude víc filmový než hudební. Na konci února míří do kin hororová komedie Studio 666, s jejímž námětem přišel sám Grohl a v níž se krom členů kapely objeví i další persony hudebního šoubyznysu, včetně Kerryho Kinga ze SLAYER nebo Lionela Richieho.

FOO FIGHTERS na Sparkshopu

FOO FIGHTERS však v příběhu hrají hlavní roli. Snímek je sleduje při snaze nahrát nové studiové album, během níž však probudí síly, které nejsou z tohoto světa. Z traileru je patrný odkaz hororů let dávno minulých, včetně kultovního Evil Dead, jímž se Foos koneckonců inspirovali už při natáčení klipu svého největšího hitu „Everlong“. „Neznám jinou kapelu dost pitomou na to, aby se do něčeho takového pustila. Je to naprosto ujeté,“ komentoval filmový počin Dave Grohl.

Spolu s filmem se však kapela vytasí i s novou muzikou, nikoliv však jako FOO FIGHTERS, ale pod hlavičkou nového projektu DREAM WIDOW. V kontextu diskografie kapely neméně ujetého – čerstvě zveřejněná skladba „March of the Insane“ Grohla a spol. představuje coby thrashery! „Zpěvák DREAM WIDOW se pomátl a celou kapelu povraždil kvůli tvůrčím neshodám. Tohle je skladba, kterou nahráli, než k tomu došlo,“ uvádí novinku svéráz Grohl.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace