Nový Spark
venku od 30. října
Grey Skies Ahead představí v Praze své nové album

Grey Skies Ahead představí v Praze své nové album

Rakouská formace GREY SKIES AHEAD, která kombinuje prvky post-rocku a moderního metalu, vydala letos nové album "Panacea". Kapela album představí 26. října také v Praze v rámci svého evropského turné. GREY SKIES AHEAD na akci v Praze podpoří další tři pražské post-rockové projekty.

"Panacea" znamená všelék, ale také je to nové album GREY SKIES AHEAD, které kapela vydala letos na konci května. Čtyřčlenná formace je složena z německých a rakouských muzikantů a působí ve Vídni. Jejich hudba v sobě snoubí chytlavé melodie s komplexními rytmy a brutálními kytarovými riffy a precizní technickou hru s promyšlenou dynamikou. Kapela vznikla roku 2011 v rakouském Štýrském Hradci.


Na akci, která proběhne v sobotu 26. října v klubu Fatal na pražském Žižkově, doprovodí GREY SKIES AHEAD také tři pražské kapely pohybující se v žánru post-rocku a post-metalu. První z nich jsou THE NEW HORIZONS se svým baladicky vesmírným soundem hravého kytarového post-rocku, doplným, chvílemi až jazzovými, melodiemi kláves.

Temnější síly večera pak podpoří NUUMITE, trio, které mixuje vlivy black metalu, indie a post-rocku. Večer doplní POLITISCHE GESPRÄCHE VERBOTEN, rozjímavě linoucí se post-rock, který vystoupí po roční pauze.

Nový Spark
venku od 30. října
Kalendář akcí
13.11. JINJER, THE AGONIST
14.11. INGESTED, WITHIN DESTRUCTION, SIGNS OF THE SWARM, DISTANT
14.11. Sacred Reich
15.11. Mayhem, Gaahls Wyrd, Gost
17.11. Amon Amarth
18.11. LIONHEART, DEEZ NUTS, KUBLAI KHAN, OBEY THE BRAVE, FALLBRAWL
19.11. Weshley Arms, Glorious Sons
19.11. IMPERICON NEVER SAY DIE! TOUR
20.11. BLACK STAR RIDERS, DIAMOND HEAD
20.11. QUEENSRŸCHE, FIREWIND, DARK SKY CHOIR
A co FAKKER!?