Nový Spark
venku od 31. července
Grey Skies Ahead představí v Praze své nové album

Grey Skies Ahead představí v Praze své nové album

Rakouská formace GREY SKIES AHEAD, která kombinuje prvky post-rocku a moderního metalu, vydala letos nové album "Panacea". Kapela album představí 26. října také v Praze v rámci svého evropského turné. GREY SKIES AHEAD na akci v Praze podpoří další tři pražské post-rockové projekty.

"Panacea" znamená všelék, ale také je to nové album GREY SKIES AHEAD, které kapela vydala letos na konci května. Čtyřčlenná formace je složena z německých a rakouských muzikantů a působí ve Vídni. Jejich hudba v sobě snoubí chytlavé melodie s komplexními rytmy a brutálními kytarovými riffy a precizní technickou hru s promyšlenou dynamikou. Kapela vznikla roku 2011 v rakouském Štýrském Hradci.


Na akci, která proběhne v sobotu 26. října v klubu Fatal na pražském Žižkově, doprovodí GREY SKIES AHEAD také tři pražské kapely pohybující se v žánru post-rocku a post-metalu. První z nich jsou THE NEW HORIZONS se svým baladicky vesmírným soundem hravého kytarového post-rocku, doplným, chvílemi až jazzovými, melodiemi kláves.

Temnější síly večera pak podpoří NUUMITE, trio, které mixuje vlivy black metalu, indie a post-rocku. Večer doplní POLITISCHE GESPRÄCHE VERBOTEN, rozjímavě linoucí se post-rock, který vystoupí po roční pauze.

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
29.08. TÝNSKÝ MAZEC
11.10. FROG LEAP
17.10. TWILIGHT FORCE
25.10. AXEL RUDI PELL
02.11. FAUN
04.12. ELVENKING, LAST DAYS OF EDEN
12.03. APOCALYPTICA, EPICA
13.03. PRIMAL FEAR
20.03. PRIMAL FEAR
05.05. HELLOWEEN
A co FAKKER!?