Nový Spark
venku od 1. října
K2 - Z hudebního tábora až na Spark Rock Party

K2 - Z hudebního tábora až na Spark Rock Party

A máme tu zase po nějakém čase zcela dívčí kapelu. K2 KADVE existují již několik let, děvčata dokonce ve vlastní režiji vydala debutové album „Czech It Rockolution“, do širšího povědomí se ve spolupráci s předním labelem dostávají letos díky druhému albu „Odejdeš“. Řízný moderní rock, jež se nebojí sarkasmu, poukazuje na věci kolem nás. A někdy může dokonce „bolet“, viz zdařilý klip k neméně zdařilé skladbě „Růžová“. Děvčata si našla v průběhu svého turné čas na Rock party pořádanou Sparkem v úterý 30. října v pražském Hard Rock Café. Tak tedy, pojďme K2 představit. Odpovídá Klára Gajová, kytaristka a zpěvačka.

Základy K2 jsou staré asi devět let. Tehdy jste ale hrály zcela jinak, je to tak? Ano, uskupení s názvem K2 vzniklo jako duo, kde jsme hrály s kamarádkou Kájou na klávesy a kytaru převzaté písničky. Časem se vše změnilo, tedy kromě jedné členky a názvu.

Kdy se směřování kapely „zvrhlo“ do současné podoby? Úplně ten první impuls bylo asi, když jsme se s Míšou (basačkou) poznaly na hudebním táboře a zjistily, že máme podobný vkus a názory a začalo nás to táhnout jiným směrem, a tak jsme si sehnaly bubenici a trochu jsme přitvrdily. S přibývajícím věkem jsme začaly taky s autorskou tvorbou, bubenice se trochu prostřídaly, ale nyní se vše již ustálilo.

Ač K2 patří mezi nepříliš obecně známé kapely, máte na svém kontě již dvě dlouhohrající desky. Všiml jsem si, že debut „Czech It Rockolution“ jste nahrávaly v německém studiu Weltraumstudio, kde nahrávali mimo jiné třeba END OF GREEN či FREAKY FUKIN WEIRDOZ. Jak jste se tam dostaly? Byla ta náhoda a velké štěstí, že nás na jednom z koncertů slyšel Peter Engl, kterého jsme zaujaly, a tak dostal nás na pár koncertů v Německu, kde jsme se následně seznámily právě s Cornim Bartelsem, jemuž Weltraumstudio patří, a ten do nás vložil svou důvěru a nechal nás u sebe zadarmo natočit desku.

Debut jste si vydaly samy, pak se ale okolo vás asi začaly dít věci… Myslím, že za to, že naši druhou desku vydala již velká firma, vděčíme hlavně naší agentuře RichART, se kterou spolupracujeme již mnoho let, a oni se pro nás snaží dělat, co je v jejich silách. Vydavatelství EMI nám zařídilo rotaci našeho singlu v pár rádiích, videoklipu na TV Óčko a taky několik rozhovorů do tisku i televize, což by bez jejich pomoci bylo mnohem obtížnější.

Debut je nazpíván v angličtině, novinkové album „Odejdeš“ je naopak zcela české. A dál kudy? Asi v japonštině… (smích) ne, u češtiny už tentokrát chceme zůstat, přeci jen je to naše mateřština.

Čeká vás vystoupení v rámci Spark Rock Party. Na co se mohou rockeři těšit? Dočkají se čtyřicetiminutového vystoupení, kde zazní písničky z naší nové desky a i pár kousků z té debutové. Každý koncert si užíváme na maximum, takže doufám, že i posluchači se spolu s námi budou dobře bavit a mít „rohlíky“ od ucha k uchu.

Na Rock Party Spark si také odskakujete z vlastního turné, jak to jde? K dnešnímu dni máme za sebou tři štace našeho turné a všechny si zatím vedly celkem slušně, protože lidi, kteří přišli, i když jich nebyly stovky, nás už znali, zpívali si s námi naše písničky a to je opravdu úžasný pocit. Je to pro nás zase taková další zkušenost a zkouška a my si to užíváme, jak se patří.

Jinak koncertujete pilně, máte za sebou stovky vystoupení. Jaké jsou možnosti koncertů pro kapelu vašeho rázu? Tak nejčastěji hrajeme na motosrazech a jim podobných motoparty, v klubech v rámci koncertů jiných kapel, na městských slavnostech a festivalech. Myslím, že se ale hodíme všude a na každé akci najdeme nějakého příznivce rocku! Dokonce i na akcích pro děti úplně koukáme, jak je rodiče dobře vychovali.

Když jsme u toho holky a rock … máte pocit, že se na vás promotéři nebo kapely, se kterýma hrajete, dívají přece jen jinak než na mužskou kapelu? Asi sem tam jo, někteří si myslí, že ani nevíme, jak si zapojit kytaru, a „chudinkám“ nám odpouštějí všechny přehmaty a chyby. Jiní nám zase nic nedarují, a i kdybychom se sedřely z kůže, tak pro ně budeme asi jen parodií na rockovou kapelu. Ale co jsme se tak setkaly s mnoha pořadateli, všichni se k nám chovají velice slušně a mile, což ale doufejme i k mužským kapelám.

„Kádvojky“ pochází z Hradce Králové, změnilo se něco na staré pravdě, že z krajského města je to do Prahy, potažmo k uším nahrávacích společností, daleko? Tak Praha je holt centrem všeho dění a jsme tu „pečené vařené“. Já se sem vydala i na studia, takže část týdne trávím v Praze, část na koncertech a ten zbyteček v Hradci. Na naše domovské město ale nedáme dopustit a holky si tam už dokonce našly práci, usadily se a zkoušky máme stále také doma.

Sestava: Klára Gajová (kytara, zpěv), Michaela Vrzalová (baskytara, zpěv), Monika Ottová (bicí)

Diskografie: 2010 - Czech It Rockolution 2012 – Odejdeš

www.kadve.eu

Nový Spark
venku od 1. října
Kalendář akcí
26.10. FLESHGOD APOCALYPSE, EX DEO
31.10. FAUN
12.01. APOCALYPTICA, EPICA
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace