Nový Spark
venku od 1. prosince

NICK D´VIRGILIO TRIO - 4.10.2013, Gliwice, Polsko

Necelý týden po prvním bývalém zpěvákovi SPOCK´S BEARD se v Polsku v rámci DRUM FESTU objevil i jeho následovník, který rovněž nedávno kapelu opustil – Nick D´Virgilio. Nemusím snad zdůrazňovat, že stejně jako Neal Morse je i Nick hudební všeuměl. Tentokrát se prezentoval především jako bubeník v projektu, který s ním pro tuto událost tvořili ještě baskytarista Jonas Reingold (KARMAKANIC, THE FLOWER KINGS a mnoho dalších) a kytarista Randy McStine (LO-FI RESISTANCE).

Proti NEAL MORSE BANDU měla tato akce přece jen intimnější atmosféru, v útulném sále gliwického „mraveniště“ na nepoměrně menším pódiu jste měli trojici jako na dlani. Velká část skladeb pocházela právě od kytaristy Randyho McStina, jehož jméno sice není u nás známé, ale jeho hráčské a pěvecké schopnosti dalece převyšují běžnou produkci. Sice bylo poznat, že některé jeho nápady koketují i s příjemný pop rockem, ale protože přišlo i na kousky od SPOCK´S BEARD a KARMAKANIC, nebyli jsme ošizeni ani o pořádnou porci náročnosti. Nehledě na to, že pánové si dopřávali i improvizovaných pasáží a tehdy se nejvíce ukazovalo, jak je toto byť jen příležitostné trio silné. Přestože bylo poznat, že frontmanské schopnosti se nejvíce drží Nicka D´Virgilia, nikam se netlačil a jeho hraní bylo především vstřícné pro celkové vyznění kompozic. A samozřejmě, že jeho proti Randymu daleko sytější a proměnlivější hlas rovněž pódiu vévodil.

Přesto jsem si z tohoto velice příjemného večera odnesl dojem, že tentokrát se v Gliwicích objevili opravdu tři pracovití a všeho schopní mravenci, pro něž je hudba stejně cennou věcí jako pro ty malé tvorečky zrnko cukru.

Nový Spark
venku od 1. prosince
Kalendář akcí
23.04. HELLOWEEN
18.06. GUNS N‘ ROSES
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace