Nový Spark
venku od 1. března

ORPHANED LAND a spol. - 1.10.2013, Praha, Exit-us

Francouzi THE MARS CHRONICLES na úvod sice nabídli technickou a hráčskou vyspělost i slušný zvuk, ale co do koncertního podání paradoxně vlastně byli nejslabší z dnešní nabídky. Výsledkem snahy o jemnější a stravitelnější verzi moderního metalu na vlně TEXTURES či THE OCEAN byla přeslazená emometalcorová marmeláda. Celkový dojem – přehrávka nadrcených školometů bez charismatu, zato s afektem.

To jejich krajané KLONE naservírovali zcela jiný šálek kafe. Nic extra jsem nečekal, o to větší pecka mezi oči a potěšení pro ucho přišly hned s prvními takty. Tahle kapela „to“ tam prostě má. Francouzská hudební avantgarda říznutá zhuleným blues metalem, grungem, psychedelií i gojirovským groovem. Všichni v neustálém pohybu a frontman Yann Linger by se na podiu pro lidi snad rozkrájel, aby je dostal do varu.

Zařazení jordánských BILOCATE do této koncertní sestavy jsem vnímal především jako symbolické gesto ze strany izraelského headlinera. Na turné především sbírají zkušenosti a jejich živý zvuk má k dokonalosti daleko, Navzdory formálním nedostatkům nešlo nepociťovat jisté sympatie vůči metalovým pionýrům ve své zemi a jejich jasné orientaci na mile archaický „devadesátkový“ death/doom/gothic/blackový mix.

Izraelští bardi ORPHANED LAND jsou čím dál více v roli chytré horákyně – chtějí být zábavnou „lidovou“ kapelou, rozjíždět exotickou pařbu, zároveň s tím uspokojit náročné diváky očekávající progmetalové finesy a v neposlední řadě se stylizovat do věrozvěstů mírového hnutí na Blízkém východě. Celkově vzato se však během hodinu a půl trvajícího setu našlo poměrně málo momentů, které by mne vyloženě strhly a uzemnily, i osvědčené klasické hity působily spíš jako rutina.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
24.03. APOCALYPTICA, EPICA
25.03. CANNIBAL CORPSE, DARK FUNERAL, INGESTED, STORMRULER
29.03. CULT OF LUNA, RUSSIAN CIRCLES, SVALBARD
06.04. WARBRINGER, EVIL INVADERS, SCHIZOPHRENIA, guest
13.04. BROTHER FIRETRIBE
13.04. LIK, MASS WORSHIP
18.04. LOUDNESS
18.04. WELSHLY ARMS
21.04. RHAPSODY OF FIRE
26.04. AVRIL LAVIGNE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace