Nový Spark
venku od 28. června
Poslední koncert před Štědrým dnem? Toby Driver s vyhlídkou na Prahu

Poslední koncert před Štědrým dnem? Toby Driver s vyhlídkou na Prahu

Jednota přiváží amerického všeuměla spojeného s kapelami KAYO DOT, MAUDLIN OF THE WELL nebo VAURA. Toby Driver tentokrát představí melancholické album „They Are the Shield“.

„Nevěřím v žádné imaginární hranice, které by si vytvářel jakýkoliv posluchač hudby. Hranice scény tvoří to, kam až jsou ochotni zajít hudebníci,“ říká Toby Driver, skladatel, kterého vynesla do popředí zájmu metalová scéna, jíž ale zároveň nikdy nebyl součástí.

Americký solitér si vždy zakládal na hudbě nějakým způsobem elegantní, se stejnou zručností se ale vždy vyhýbal kýči, který můžete sdílet na první dobrou. Jeho aktuální sólové nahrávky mají i tak potenciál přivinout si posluchače a vyprávět příběhy s nejednoznačnými konci.

Toby Driver se vrací do Prahy se zbrusu novým setem, který bude navíc zasazen do jedinečných kulis kavárny s výhledem na město. Driver přijíždí s celou kapelou ve složení Timba Harris (housle), Nick Hudson (klávesy) a Charlie Schmid (bicí).


Zahrají taky Sky to Speak, audiovizuální projekt Matěj Kotoučka a Jakuba Krejčího. První zmíněný se dlouhodobě věnuje experimentům spojujícím ambientní hudbu, abstraktní zvukové koláže a terénní nahrávky, produkuje elektroniku kombinující vlivy filmové hudby a avantgardního popu, nebo skládá hudbu pro divadlo. Za doprovodu vizuálního umělce Jakuba Krejčího čekáme patřičně podmanivou kulisu prosincového večera.

Hosty večera budou též Del Judas, nový projekt Charlieho Shmida (Tombs, Vaura), který se nepokrytě inspiruje v žánrech jako gotický rock, americana a neofolk, čímž okamžitě připomene King Dude, The Fields of the Nephilim, The Cult nebo kytarové nahrávky Davida Lynche.

Vstupenky jsou již nyní k dostání v předprodeji.

Jednota Vánoce: Toby Driver (us) + Del Judas (us) + Sky to Speak Kdy? 22. prosince 2018, 19:00, Café Vítkov, Praha

Nový Spark
venku od 28. června
Kalendář akcí
25.07. Skunk Anansie
01.08. Rock pod Kameňom
02.08. Motonálet
03.08. Ostrava v Plamenech
06.08. Parkway Drive, Thy Art Is Murder, Crystal Lake
07.08. Brutal Assault
10.08. Out Of Hell
14.08. Summer Breeze
16.08. Fryyfest
18.08. Metallica, Ghost, Bokassa
A co FAKKER!?