Nový Spark
venku od 31. července
REPORT: Bass Camp 2015, Markneukirchen

REPORT: Bass Camp 2015, Markneukirchen

Billy Sheenan (Mr. BIG), Phil X (BON JOVI), Devin Townsend, Marco Hietala (NIGHTWISH) nebo Wolf Hoffmann a Peter Baltes (oba ACCEPT) - všechny tyhle rockové ikony a desítky dalších slavných jmen se první zářijový víkend sešly v německém městečku Markneukirchenu, resp. v místní fabrice hudebních nástrojů Framus/Warwick.

Dnes už tradiční baskytarový kemp má tak hustou koncetraci umělců, že člověk o ně zakopává kdykoli projde dveřmi. Studenti, kteří se přihlásili na "výuku", se mohli nechat inspirovat těmi nejlepšími. Mezinárodní účast hudebních ikon přilákala i zámořské osobnosti jako je čokoládová DIVINITY ROXX (ex-BEYONCÉ). Mezi registrovanými žáky byla slyšet mimo jiné také čeština. Ostatně Markneukirchen je od hranic co by kamenem dohodil a šanci zahrát si s legendou Billy Sheenanem nemá našinec také každý den. I když na Bass Campu téměř ano... Co jinde člověk nezažije, je atmosféra celé akce. Pryč jsou ega, úspěchy, počty prodaných desek. Tady jsou si všichni rovni. Všichni si přijeli zahrát.

Novodobým vrcholem kempu je jednodenní festival. Jeho rozměry rok od roku rostou, nicméně stále platí, že dává prostor hlavně svým "profesorům". Jinými slovy, ti co celou dobu vyučovali, se pak mohli ve finále předvést i na velkém pódiu. Tady jasně pro tento ročník dominoval kytarista Phil X. Aktuálně se zabydlel v řadách BON JOVI. Phil platí za jednoho z nejlepších session kytaristů Ameriky. To potvrdil a na vrch přidal i pár fórků.

Návštěvníci se mimořádně mohli podívat také přímo do fabriky, kde se kytary a basy značek Framus a Warwick vyrábí. Tu a tam se prohlídek účastnili i muzikanti. Takže nebyl problém odchytit například Marca Hietalu nebo Wolfa Hoffmanna a požádat je o fotku. Mimochodem, poznáte člověka, který se s Marcem vyfotil. Mrkněte!

Více přineseme v tištěném Sparku v říjnu.

text/foto: David Havlena

Nový Spark
venku od 31. července
Kalendář akcí
03.09. Helmet
04.09. Glen Hughes
04.09. Evanescence
05.09. Evanescence
14.09. Kafest
18.09. Dead Letter Circus, Siamese, Daze Of June
21.09. Overkill, Destruction, Flotsam & Jetsam, Rezet
21.09. Tattoo Grand Prix
21.09. Deafheaven & Touché Amoré, Portrayal Of Guilt
23.09. Rivers of Nihil, Black Crown, Initiate, MOL, Orbit Culture
A co FAKKER!?