Nový Spark
venku od 2. dubna
Scottovy thrashové zápisky part III: Zrození ANTHRAX z kondomů

Scottovy thrashové zápisky part III: Zrození ANTHRAX z kondomů

Koncem ledna příštího roku vyjde konečně autobiografie zakladatele ANTHRAX, Scotta Iana, v češtině. Typickým humorem a metalovou akcí nabitý memoár thrashového titána vypráví samozřejmě i samotné počátky zrození kapely.

PŘEDOBJEDNAT SI KNIHU SCOTTA IANA

Že se má první kapela jmenovala FOUR-X, nemělo co dělat s proklatými kondomy, které mi překazily vytoužený pich s mou tehdejší slečnou. Líbil se nám ale název Fourex, což byla značka jednoho z nich. Jen jsme si pohráli s písmenky, když jsme vyhodili éčko a přidali pomlčku. Sestavu kapely tvořil kromě mé maličkosti bubeník Dave Weiss – kluk, kterého jsem znal ze sousedství, dále Paul Kahn hrající na baskytaru a Neil Stodol, kytarista a zpěvák. Neil byl jedním z prvních lidí, které jsem potkal poté, co se moji rodiče rozešli a my se s mámou vrátili zpět do Bay Terrace. Dost rychle jsme se spřátelili, musím říct. Po nějakém čase jsme se s FOUR-X zúčastnili talentové soutěže na naší střední škole. Hráli jsme v té době jen covery, ale přesto jsme slavili celkem úspěch. Kapela se naneštěstí celkem rychle rozpadla, což přisuzuju tomu, že chemie mezi námi nebyla úplně ideální. I když jsme s Neilem byli kamarádi, v rámci skupiny tohle spojení nefungovalo. Jsem si jistý, že jsme oba cítili potřebu mít vlastní band. K mému štěstí jsem brzy narazil na rebela Dannyho Lilkera, který chodil do třídy pode mnou. Tehdy začaly éterem poletovat první jiskřičky, které měli rozžehnout oheň jménem ANTHRAX.

Jak se opravdu zrodili ANTHRAX se dozvíte příští týden. České vydání Knihy „I’m The Man“ vychází 31. ledna 2023.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace