Nový Spark
venku od 1. února
Sklizeň 2022 - Adam Musil

Sklizeň 2022 - Adam Musil

Z recenzí Adama Musila je zjevné, že si potrpí na melodiích. Jak je však zřejmé z jeho výběru Top 5 alb roku 2022, melodika v tvrdé hudbě může nabývat rozličných podob!

THE HALO EFFECT – „Days of the Lost“ na Sparkshopu


Tak geniální, přitom taková blbost. THE HALO EFFECT jsou nová kapela, ale rozhodně ne nová hudba. Na „Days of the Lost“ jen oprášili starou éru IN FLAMES, okořenily to melodiemi à la DARK TRANQUILLITY a jen tak mimoděk nahráli v mých očích album roku. Obrovsky milé překvapení!


INFECTED RAIN – „Ecdysis“ na Sparkshopu


Velkolepá deska přetékající nápady, která roste s každým dalším poslechem. „Ecdysis“ považuju zatím za suverénně nejvyspělejší dílo moldavských hudebníků, jež elegantně mísí žánry i moderní a zažité motivy. Jaká to byla radost, když se INFECTED RAIN rozhodli dát na odiv i instrumentální verzi alba!


THE HU – „Rumble of Thunder“ na Sparkshopu


Druhá porce mongolského metalu je v podstatě stejná jako první. Časem to asi bude chtít nějaký progres, ale zatím mi tenhle exotický závan pořád stačí ve svojí stávající formě.


BLIND GUARDIAN – „The God Machine“ na Sparkshopu


Rázně zařazená zpátečka a hlasitý vzkaz, že tahle německá banda od břehů Rýna pořád umí hrát metal a nepotřebuje se schovávat za obří orchestry.


CHARLOTTE WESSELS – „Tales from Six Feet Under Vol. II“
Už první antologie osamostatněné Charlotte Wessels mě hodně bavila, v druhém svazku se skladatelsky rozpíná ještě podstatně víc a vedle metalových skladeb tu září s vyloženě popovými dílky – a zvládá to celé udržet pohromadě.

Nový Spark
venku od 1. února
Kalendář akcí
22.02. DEPECHE MODE
23.02. PERSEFONE, HYPNO5E, STELLAR CIRCUITS, ad.
23.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
24.02. DEPECHE MODE
24.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
24.02. PROTHEUS, KOMUNÁL
25.02. CRADLE OF FILTH, WEDNESDAY 13
25.02. LIONHEART, SUICIDE SILENCE, KUBLAI KHAN TX, PALEFACE, SWISS
01.03. HEĽENINE OČI
01.03. PROTHEUS, KOMUNÁL
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace