Nový Spark
venku od 2. dubna
Sklizeň 2022 - Sabina Jesenovská

Sklizeň 2022 - Sabina Jesenovská

Sabinu Jesenovskou to dlouhodobě táhne na osmdesátkový Sunset Strip, do Skandinávie, ale i mezi ženy extrémního metalu. Při znalosti těchto faktů její Top 5 za rok 2022 až tolik nepřekvapí. Nebo…?

ARCH ENEMY – „Deceivers“
Švédská formace nabývá se svým v pořadí třetím hlasem nové tváře a dere se do popředí metalové scény. Ačkoli melodické pasáže vítám sice spíše z Amottových rukou než z Alissina hrdla, celkově je „Deceivers“ mojí nejhranější novinkou roku 2022.

„Deceivers“ na Sparkshopu


BEHEMOTH – „Opvs Contra Natvram“
Hned v závěsu se u mě protáčela novinka polských provokatérů. Poslední roky se nám rozmáhá takový nešvar společných turné, kdy jsou kombinace kapel často (pro posluchače samozřejmě) nepříliš logické, společné švédsko-(kanadsko)-polské turné bylo – alespoň pro mé uši – vítaným pozváním.

„Opvs Contra Natvram“ na Sparkshopu


THE HELLACOPTERS – „Eyes of Oblivion“
THE HELLACOPTERS a projekty jejich členů léta vnímám jako jména, která dávají základ stockholmskému rockovému podhoubí. Co ze sebe ale tihle chlapi vymáčkli na novince „Eyes of Oblivion“ je naprostý skvost, který jsem ještě pořád nevytáhla z radia v autě. Návrat kytaristy Dregena je znát.

„Eyes of Oblivion“ na Sparkshopu


HARDCORE SUPERSTAR – „Abrakadabra“
HARDCORE SUPERSTAR po léta drží vysoko nastavenou laťku a od vydání svého „černého alba“ v roce 2005 se zdá, že se snaží překonávat i sami sebe. Před vydáním „Abrakadabra“ jsem ani nepochybovala o tom, že bych desku nezařadila do své TOP5.


THE CRUEL INTENTIONS – „Venomous Anonymous“
Ani druhá deska Norů THE CRUEL INTENTIONS nezklamala. Lizzy DeVine, ústřední postava tohoto hudebního tělesa, už ve své dřívější kapele VAINS OF JENNA prokazoval svého skladatelského génia. Dle mého je tenhle chlapík vůbec ústřední postavou novodobého sleaze rocku.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace