Nový Spark
venku od 1. března
Jak se Dave Grohl téměř připojil ke GWAR

Jak se Dave Grohl téměř připojil ke GWAR

Začátkem devadesátých let se Dave Grohl připojil k NIRVANĚ poté, co to jeho domovská kapela SCREAM zabalila. To je historie. Vše mohlo být ovšem jinak. Nechybělo mnoho a namísto NIRVANY skončil v sestavě GWAR.

Nahrávky i merch NIRVANY a stejěn tak FOO FIGHTERS pořídíte v našem Sparkshopu

Detaily Grohl prozradil magazínu Rolling Stone. Nabídka přidat se ke GWAR přišla v době, kdy byl mladým lokálním bubeníkem. GWAR hledali bubeníka. Mluvil jsem o tom s jejich kytaristou Deweym. A on na to: ‚Bude to skvělé a můžeš si navrhnout vlastní kostým.‘ Ale jako bubeník nechceš, aby ti něco plně zakrývalo obličej. Chceš mít volné paže. Ale uvažoval jsem o tom. GWAR v té době hrávali pro sedm stovek lidí, což bylo opravdu hodně.”

Grohl ale přiznává, že nakonec změnil názor. „Čím víc jsem o tom přemýšlel, říkal jsem si, jestli opravdu stojím o to pozvat rodinu na koncert, kde bude všude kolem stříkat falešná krev?”

Někdejší basák GWAR a současný zpěvák Mike Bishop Grohlovu vzpomínku potvrzuje. „Viděli jsme Davea hrát s jeho kapelou DAIN BRAMAGE a později ve SCREAM. Už tehdy byl výborný, do bicích řezal s takovou energií, že jsem to nezažil. A stále je famózní. Bývalo by bylo skvělé, kdyby se k nám přidal, strašně rád bych s ním hrál. Jen si ho představte, jak celé ty roky mydlí v obleku zrůdy do bicích. No zkrátka udělal chybu.”

Ke GWAR se nakonec připojil Brad Roberts aka Jizmak Da Gusha, jenž v sestavě vydržel dodnes.

Nový Spark
venku od 1. března
Kalendář akcí
15.05. 30 SECONDS TO MARS
16.05. CALIGULA'S HORSE
18.05. KING GIZZARD AND LIZARD WIZZARD
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace