Nový Spark
venku od 2. května
ARAKAIN slaví 40 let speciálními koncerty a reedicí alba „Schizofrenie“

ARAKAIN slaví 40 let speciálními koncerty a reedicí alba „Schizofrenie“

Debutové album je jedinečné, o tom žádná. Tuplem to platí o ikonickém „Thrash The Trash“ (1990) tuzemské metalové legendy ARAKAIN. Jak ale nejen hudební kritici často poukazují, skutečným prubířským kamenem a potvrzením debutem naznačeného potenciálu bývá až album druhé. V případě ARAKAIN se jedná o druhé album „Schizofrenie“, které nyní vychází v reedici, kdy kapela slaví 40. výročí svého vzniku!

„Thrash The Thrash“ i „Schizofrenie“ na Sparkshopu!

„Kapela prošla několika zásadními procesy. Odchod bubeníka Roberta Vondrovice a kytaristy Daniela Kroba do KREYSON nás více semknul a s návratem těžko nahraditelného sólisty Miroslava Macha i nástupem mladého bubenického talentu Štěpána Smetáčka jsme cítili sílu a invenci nového potenciálu. Také jsme byli ovlivněni nástupem náročnějšího metalu, za všechny můžu jmenovat slavný kytarový projekt CACOPHONY, a chtěli jsme do skladeb dostat ještě více instrumentace, bez ohledu na komerčnost. Sestava silných autorů i silných interpretů k tomu dávala všechny podmínky. Zkrátka chtěli jsme to všem nandat. A myslím, že tady interpretačně takové album v našem žánru nikdo nezopakoval,“ přibližuje okolnosti vzniku „Schizofrenie“ i tehdejší ambice a umělecké směřování ARAKAIN kytarista Jiří Urban.

Je tak svým způsobem symbolické, že reedice vychází v roce, kdy metalová legenda slaví 40. výročí, navíc stejně jako debut „Thrash The Trash“ v mimořádně zdařilém remasteru ze studia SONO Records a s citlivě zrekonstruovaným obalem jak pro LP, tak i pro CD. A zatímco CD verze vychází v digipacku s rozšířeným bookletem o texty a bohatou fotografickou výbavou, vinylová 180g verze je pak opět obohacena o download kódy, díky kterým si jejich majitel může stáhnout přepis původní nahrávky v Hi-Res.

Po jarní části pojmenované 40 LETour1 a letních festivalových vystoupeních naváže kapela podzimním turné, v jehož rámci bude na programu pětadvacítka hitů a pilířů bohaté historie kapely, která se může pyšnit výsostnou pozicí na českém rockovém trhu. Vrcholem oslav pak bude „největší megakoncert v historii za účasti bývalých zpěváků“, který proběhne v pražském O2 universu 28. ledna 2023.

Vstupenky jsou v prodeji v síti Ticketmaster.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
11.07. MASTERS OF ROCK
29.07. SCORPIONS
03.08. OSTRAVA V PLAMENECH
10.08. PIXIES
15.08. ROCK CASTLE
03.10. VOYAGER
12.10. KISSIN'DYNAMITE
24.10. WITHIN TEMPTATION
25.10. ARCH ENEMY, IN FLAMES
26.10. POWERWOLF, HAMMERFALL, WIND ROSE
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace