Nový Spark
venku od 2. dubna
Jiří Urban z ARAKAINU: „,Princess‘ jsme s Alešem na album dosadili ,násilím‘.“

Jiří Urban z ARAKAINU: „,Princess‘ jsme s Alešem na album dosadili ,násilím‘.“

Je tomu pětadvacet let, co poprvé ve strhujícím chorálu v závěru alba „Apage Satanas“ gradovala nahrávka, kterou ARAKAIN podtrhli svůj status domácí metalové legendy. O tom, že tahle deska je jedním z milníků tuzemské scény, svědčí fakt, že skladby z ní jsou nedílnou součástí playlistu ARAKAINU, že jí kapela věnovala jedno ze svých tematických turné, i to, že se v současné době dostává na trh ve vinylové podobě. O tom všem se na stránkách červencového Sparku rozpovídal kytarista Jirka Urban.

Novou verzi „Apage Satanas“ i aktuální Spark seženeš na Sparkshopu

A prozradil i to, že jeden z dnes už klasických hitů ARAKAINU, se na desku málem nedostal. „Jak někteří vědí, v ARAKAINU se co nejvíce snažíme rozhodovat demokraticky, tedy hlasováním. A skladba ,Princess‘ hlasováním některých kolegů na desku neprošla. My s Alešem Brichtou jsme byli natolik přesvědčeni, že skladba má pro svoje retro kouzlo mít na desce své místo, že jsme ji tam ,násilím‘ prostě dosadili,“ vypráví se smíchem pilíř sestavy.

Nový Spark
venku od 2. dubna
Kalendář akcí
12.05. WOLFHEART
12.05. RAMMSTEIN
15.05. 30 SECONDS TO MARS
16.05. CALIGULA'S HORSE
18.05. KING GIZZARD AND LIZARD WIZZARD
21.05. EXHORDER
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace