Nový Spark
venku od 2. května
Příběhy desek AC/DC: The Razor’s Edge

Příběhy desek AC/DC: The Razor’s Edge

Po několika ne příliš hitových albech přišla 24. září 1990 deska „The Razor’s Edge“, která pro AC/DC znamenala comeback na výsluní. Nyní si ji můžete pořídit ve speciální zlaté LP reedici na Sparkshopu!

Po vydání alba „Blow Up Your Video“ v roce 1988, které bylo sice úspěšné, ale neobsahovalo žádný velký hit, odjela kapela velké turné a pak se na čas stáhla. Malcolm Young si vzal dlouhé volno, aby se začal léčit z alkoholismu, a tak za něj některé koncerty odehrál jeho synovec Stevie Young. Zpěvák Brian Johnson si právě procházel rozvodem, takže byl několik měsíců úplně nedostupný. Bratři Youngové tak všechny skladby na album napsali sami.

„The Razor’s Edge“ bylo nahráno v Little Mountain Sound Studios ve Vancouveru, produkoval ho Bruce Fairbain a mixu se ujal Mike Fraser. S hity „Thunderstruck“, „Are You Ready“ a „Moneytalks“ se AC/DC vrátili na vrchol popularity odpovídající jejich úspěchu na konci 70. a na začátku 80. let. Album se dostalo na 2. místo v americkém žebříčku Billboard 200 a na 4. místo v UK Albums Chart, což byl obrovský komerční úspěch. „The Razor’s Edge“ je také jediná studiová nahrávka, na níž hraje velšský bubeník Chris Slade, který byl členem AC/DC od roku 1989 do svého odvolání v roce 1994. Předchozí bubeník Simon Wright totiž kapelu v roce 1989 opustil, aby se přidal k nahrávání pátého alba skupiny DIO.

Skladba „Moneytalks“ je jedním z největších hitů kapely. Doteď se jedná o nejúspěšnější singl AC/DC v USA. Během následujícího světového turné byly během této písně vypouštěny na publikum tisíce „Angus Bucks“ – repliky americké jednodolarové bankovky, ale s Angusem místo George Washingtona. Angus Young v rozhovoru pro Guitar World v roce 1991 uvedl, že nejzábavnější píseň z alba byla „Mistress for Christmas“, která má být o Donaldu Trumpovi. Nejlepší kytarové sólo je podle něj v titulní skladbě.

Zlaté LP reedice klasických alb AC/DC kupujte na Sparkshopu!


Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace