Nový Spark
venku od 2. května
Scottovy thrashové zápisky part VII: „Kdyby neodešel Joey, odejdu já“

Scottovy thrashové zápisky part VII: „Kdyby neodešel Joey, odejdu já“

Již tento měsíc vyjde dlouho očekávaná biografie zakladatele ANTHRAX, Scotta Iana. V dnešní ukázce se podíváme, jak to bylo sprvním odchodem Joeyho Belladony. A taky si připomeneme dobu, kdy thrashmetalové kapely chodily do sitcomů. Scott Ian vypráví, jak to tenkrát bylo.

PŘEDOBJEDNAT SI KNIHU SCOTTA IANA

Ze šňůry jsme dorazili na konci října a já měl v hlavě jedinou věc – Joeyho čas v kapele se naplnil. Kdyby tomu tak nebylo, odešel bych já. Druhou možností se stalo hledání nového zpěváka, který pochopí, že kapela prošla určitým vývojem a písně jako „Medusa“ nebo „I Am the Law“ máme obrazně za sebou. Nebylo by fér ani ke mně, ani k Joeymu tvářit se, že jsme na jedné lodi. Přesto jsme ještě po Novém roce odjeli na turné s PUBLIC ENEMY po Evropě. Poslední věc, kterou jsme absolvovali společně, bylo natáčení dílu seriálu Ženatý se závazky. Vysílal se 23. února. Všichni jsme nejdřív odletěli na natáčení do LA. V rámci scénáře jsme se měli prezentovat skladbou „In My World“. Odříkal jsem intro, pak jsme odehráli kus písničky, která skončila v místě, kde má začít zpěv. Joey tak shodou okolností byl opět za toho divňouse, který nezapadá.


Každý v kapele si uvědomoval, že se nesmíme zastavit v posouvání dál. Tedy skoro každý. Na tomhle místě bych rád uvedl, že pozice Joeyho zdaleka nebyla taková, v jaké byl kdysi Neil Turbin. Toho jsme všichni upřímně nenáviděli. Joey byl náš kámoš a měli jsme ho rádi. Bohužel kreativně to mezi námi vyhaslo. Nikdo nebyl nadšený z jeho vyhazovu, ale muselo k němu dojít. Představa, že bude dál zpívat moje texty úplně blbě, byla zcestná. Zbyly jen dvě možnosti – jeho konec, nebo náš konec.

České vydání Knihy „I’m The Man“ vychází 31. ledna 2023.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
28.05. BRUCE SPRINGSTEEN, THE E STR
31.05. METALFEST OPEN AIR
04.06. STING
06.06. NICKELBACK
12.06. ROCK FOR PEOPLE
13.06. BRUJERIA
17.06. ALICE COOPER
25.06. THE GASLIGHT ANTHEM
26.06. BASINFIRE
04.07. SMASHING PUMPKINS
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace