Nový Spark
venku od 2. května
Scottovy thrashové zápisky part VII: „Kdyby neodešel Joey, odejdu já“

Scottovy thrashové zápisky part VII: „Kdyby neodešel Joey, odejdu já“

Již tento měsíc vyjde dlouho očekávaná biografie zakladatele ANTHRAX, Scotta Iana. V dnešní ukázce se podíváme, jak to bylo sprvním odchodem Joeyho Belladony. A taky si připomeneme dobu, kdy thrashmetalové kapely chodily do sitcomů. Scott Ian vypráví, jak to tenkrát bylo.

PŘEDOBJEDNAT SI KNIHU SCOTTA IANA

Ze šňůry jsme dorazili na konci října a já měl v hlavě jedinou věc – Joeyho čas v kapele se naplnil. Kdyby tomu tak nebylo, odešel bych já. Druhou možností se stalo hledání nového zpěváka, který pochopí, že kapela prošla určitým vývojem a písně jako „Medusa“ nebo „I Am the Law“ máme obrazně za sebou. Nebylo by fér ani ke mně, ani k Joeymu tvářit se, že jsme na jedné lodi. Přesto jsme ještě po Novém roce odjeli na turné s PUBLIC ENEMY po Evropě. Poslední věc, kterou jsme absolvovali společně, bylo natáčení dílu seriálu Ženatý se závazky. Vysílal se 23. února. Všichni jsme nejdřív odletěli na natáčení do LA. V rámci scénáře jsme se měli prezentovat skladbou „In My World“. Odříkal jsem intro, pak jsme odehráli kus písničky, která skončila v místě, kde má začít zpěv. Joey tak shodou okolností byl opět za toho divňouse, který nezapadá.


Každý v kapele si uvědomoval, že se nesmíme zastavit v posouvání dál. Tedy skoro každý. Na tomhle místě bych rád uvedl, že pozice Joeyho zdaleka nebyla taková, v jaké byl kdysi Neil Turbin. Toho jsme všichni upřímně nenáviděli. Joey byl náš kámoš a měli jsme ho rádi. Bohužel kreativně to mezi námi vyhaslo. Nikdo nebyl nadšený z jeho vyhazovu, ale muselo k němu dojít. Představa, že bude dál zpívat moje texty úplně blbě, byla zcestná. Zbyly jen dvě možnosti – jeho konec, nebo náš konec.

České vydání Knihy „I’m The Man“ vychází 31. ledna 2023.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace