Nový Spark
venku od 2. května
FOO FIGHTERS budou uvedeni do Rokenrolové síně slávy. IRON MAIDEN či MOTÖRHEAD na ocenění stále čekají

FOO FIGHTERS budou uvedeni do Rokenrolové síně slávy. IRON MAIDEN či MOTÖRHEAD na ocenění stále čekají

FOO FIGHTERS, THE GO-GO'S, Jay-Z, Carole King, Todd Rundgren a Tina Turner. Tak zní přehled interpretů, kteří se letos dočkají uvedení do slavné Rock And Roll Hall Of Fame.

„Letos jde asi o úplně nejpestřejší výběr umělců v historii Rock and Roll Hall of Fame,“ říká předseda John Sykes. Hlasování se účastní mezinárodní porota složená z více než 1 200 osobností. Tvoří ji umělci, kteří již byli do Rokenrolové síně slávy uvedeni, historici a členové hudebního průmyslu. Při nominacích se berou v úvahu faktory jako globální hudební vliv, délka kariéry, rozsah tvorby nebo umělecká inovativnost.

Mimo to budou oceněni LL Cool J, Billy Preston a Randy Rhoads tzv. Musical Excellence Award. Tato cena se uděluje umělcům, hudebníkům, skladatelům a producentům, jejichž originalita a vliv měly zásadní dopad na hudbu. KRAFTWERK, Gil Scott Heron a Charley Patton pak obdrží Early Influence Award. Uvedení do Rokenrolové síně slávy se uskuteční 30. října v Clevelandu. Ceremoniál bude streamovat HBO Max.

V nominacích letos figurovali mj. IRON MAIDEN nebo RAGE AGAINST THE MACHINE, ale neposbírali dostatek hlasů. Stejný osud potkal vloni MOTÖRHEAD či JUDAS PRIEST, kteří na svůj zářez stále čekají.

Nový Spark
venku od 2. května
Kalendář akcí
02.11. GUANO APES
14.11. BETH HART
23.11. SEPULTURA
A co FAKKER!?
logo
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Souhlasím Další informace